Ohranimo duhovno in kulturno dediščino cerkve sv. Katarine v Otaležu

10. 04. 2021

Sneg je skopnel dovolj, da so kljub hladnejšim dnem delavci lahko nadaljevali z delom. Čudovito je videti prve pokrite dele ostrešja!

06. 04. 2021

Nova bela kritina sicer izgleda lepo, bi si pa želeli bolj trajnostne rešitve. In kakšno stopinjo toplote več.

03. 04. 2021

Predpraznična podoba cerkve izgleda že precej bolj spodbudno. Spomnimo se v molitvi tudi na strokovne, zagnane in pridne delavce.

01. 04. 2021

Vsak dan je videti napredovanje pri delu.

29. 03. 2021

Sončni žarki na podstrešju odkrivajo še več uničenih tramov in treba je narediti nove ojačitve.

25. 03. 2021

Vse več starih tramov se nastavlja soncu.

22. 03. 2021

Razkril se je tudi del ostrešja nad prezbiterijem in zakristijo.

20. 03. 2021

Tramovi na polovici strehe so zagledali sonce in nebo...

15. 03. 2021

Po skoraj pol leta nepredvidenega in neizogibnega premora upamo in prosimo za blagoslov, da se dela na cerkveni strehi nadaljujejo. Streha in stroj so pripravljeni.

19. 10. 2020

V Otaležu so se pričela obnovitvena dela na dotrajani strehi cerkve sv. Katarine. Prvi korak: postavljanje gradbenega odra.

----------------------------------------

Streha na cerkvi sv. Katarine v Otaležu je potrebna menjave. Na več mestih pušča, poškodovano je ostrešje in vse večja je nevarnost, da se bo začela delati škoda tudi v notranjosti cerkve. Zato je prav, da se s skupnimi močmi potrudimo, da naš božji hram in ne nazadnje dediščino, ki so nam jo zapustili naši predniki, ohranimo.

Kako lahko prispevate?

1. Darujete svoj prispevek pri miloščini;
  2. Svoj dar za streho oddate neposredno Katarini, Bojani ali Petru (v enkratnem znesku ali z več občasnimi darovi);
  3. Nakažete svoj dar na TRR Župnije Cerkno SI56 0475 2000 0660 620, namen STREHA OTALEŽ;
  4. Sorodnike in rojake iz otaleške župnije, ki ne živijo več tu povabite, da tudi oni prispevajo svoj dar.

Trenutno stanje strehe na cerkvi sv. Katarine si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji.

Še več informacij o pripravi, predračunih in načrtih za čimprejšnjo obnovo pa si oglejte v letaku, ki smo ga pripravili v pastoralnem svetu Otalež. Hvaležni bomo za vsak najmanjši dar!