Sveta maša na Jezeru v Masorah 2016

Na Jezeru v Masorah se skozi leto ustavljajo le posamezni popotniki in domačini, ki v tem okolju obdelujejo svojo zemljo. Enkrat na leto pa je to kraj, ki združi ljudi iz Masor in vseh okoliških krajev. V nedeljo, 4. septembra 2016, smo po vseh možnih poteh in z vsemi možnimi prevoznimi sredstvi napolnili križpotje in se ob treh popoldne zbrali okrog oltarja. Sveto mašo je daroval cerkljanski župnik Matej Kobal, okrog oltarja pa so bili zbrani še spodnjeidrijski župnik Miro Marinič, cerkljanski kaplan Gašper Lipušček, »skoraj« domačin Blaž Lapanja in Gabriel Kavčič, ki se pripravlja na bližajoče diakonsko posvečenje v Rimu. Katarina je v uvodu pozdravila obiskovalce in priporočila vse domačine ter njihovo delo v božje varstvo. Prisotni pevci iz različnih župnij so oblikovali priložnostni zbor in polepšali sveto mašo. Po maši ni bilo nikakršnega razloga, da bi se hitro razšli in tako smo ob vseh dobrotah in prijetnem vremenu naše druženje podaljšali v pozno popoldne.