Župnijski praznik svete Uršule v Jagrščah 2015

Vsi tisti, ki smo se v nedeljo, 25. oktobra 2015, iz doline dvignili na nadmorsko višino Jagršč, smo na lastni koži doživeli, kaj pomeni priti iz sivine v najlepše možne barve letošnje jeseni. Sonce je s kristalno jasnega neba obilno sijalo na cerkev sv. Uršule, katere god smo praznovali ta dan. Da bi bil župnijski praznik še bolj slovesen, so Jagrščani medse povabili upokojenega koprskega škofa Metoda Piriha, ki je skupaj z domačim župnikom Zoranom Zornikom daroval sveto mašo. Domačini vseh generacij so pripravili lepo sodelovanje pri sveti maši, sveže doma pečen darovanjski kruh pa je iz košare zadišal tudi škofu smiley. Škof Pirih je v pridigi poudaril, da rad mašuje v edini župnijski cerkvi v Sloveniiji, ki je posvečena sveti Uršuli. Tudi pevci na koru so bili zbrani iz različnih župnij na cerkljanskem in tako dodali svoj delček Bogu na čast ob župnijskem prazniku. Cerkev je bila res polna, saj se na ta dan v Jagršče vedno vrača veliko tistih, ki so bili tu rojeni ali preživeli velik del svoje mladosti. Ob koncu svete maše so se domačini zahvalili škofu Pirihu za obisk, on pa je ob sklepu maše prav vsakega pozdravil s prisrčnim stiskom roke in kakšno besedo.

Sončen in topel dan je vabil, da se ustavimo tudi ob pogostitvi pred cerkvijo. Domače gospodinje so pripravile polno dobrot, ki so ob sproščenem klepetu hitro izginjale ;). Tako lepega vremena ob župnijskem prazniku v Jagrščah menda še ni bilo in zagotovo je Bog blagoslovil delo, načrte in darovanje, ki jih Jagrščani tudi sicer vsak teden vestno prinašajo pred oltar v cerkvi svete Uršule.