Sveti Jožef

V soboto, 29. 3. 2014, smo na svetopisemski urici za otroke spoznavali svetega Jožefa, našega zavetnika v nebesih. Ob ilustracijah v Svetem pismu smo spoznali njegovo pomembno vlogo ob Jezusu in Mariji, saj ju je venomer varoval in skrbel zanju. Šli smo v cerkev in se mu z molitvijo priporočili v varstvo. Vrnili smo se v župnišče in se pogovarjali o njegovem poklicu, ter spoznali delo tesarja, orodje in naštevali izdelke iz les. Spomnili smo se tudi naših očetov in pripovedovali, kaj delajo oziroma kakšen poklic opravljajo. Razdelili smo se v dve skupini in se igrali pantomimo – kazali in ugibali smo različna dela. Na koncu je vsak izdelal svoj križ iz lesenih deščic, ki smo jih najprej obdelali z brus papirjem, potem pa zlepili skupaj.