Predavanje p. dr. Christiana Gostečnika

Sobotni večer v tretjem postnem tednu je bil namenjen predavanju p. dr. Christiana Gostečnika. No, vsaj pričakovali smo predavanje smiley. Pa nas je p. Christian hitro poučil, da to pravzaprav ne bo predavanje in da bo vse skupaj trajalo dve uri.  Hmmmm...dve uri na stolih?

Še preden smo uspeli domisliti, kako dolgo je to, je že pritegnil našo pozornost. Izzivi starševstva in zakonskega življenja skozi »igro« in praktične primere bi tudi lahko poimenovali ta večer. Dva zakonska para iz družinskega centra, ki ga p. Gostečnik vodi, sta mu priskočila na pomoč. Čeprav so bili prizori umetno ustvarjeni, pa so poslušalcem ponudili vzporednice z vsakdanjimi situacijami. Energičnost p. Gostečnika je kar malo presenetila zbrano publiko. Ampak polna župnijska dvorana je bila dokaz, da smo v Cerknem željni kvalitetnih vsebin. In ta sobotni večer je prav gotovo vsem prisotnim, vsakemu na svoj način, dal veliko razmišljati.