Sveto pismo in hiša na skali

V soboto, 18. 1. 2014 smo se v župnišču zbrali otroci svete Ane in spoznavali, kako pomembni so trdni temelji in gradnja na skali.

Spoznali smo Sveto pismo kot temelj naše vere, v katerem je Božja beseda za nas… veliko lepih slik in besed – da bi srečno živeli. Spoštljivo smo pobožali to sveto knjigo in se zanjo zahvalili Bogu.

Sledila je pravljica o treh prašičkih, ki so si gradili hiške in se naučili, kako je pomembno, da je hiša trdno zgrajena. Da pa je pomembna tudi podlaga, smo spoznali v zgodbi iz Svetega pisma, ki nam govori o pametnem možu, ki je hišo zgradil na skali in o nespametnem možu, ki je svoj dom zgradil na pesku in ob nevihti ostal brez njega. Dogajanje smo ponazorili z gradnjo hiš iz kock in zaključili z besedami: Na skali zida tisti, ki posluša Božjo besedo in tako dela. Na pesku pa zida tisti, ki posluša Božjo besedo in ne dela tako.

Nekaj časa smo še ustvarjali hiše, nato pa smo šli v cerkev, kjer smo najprej zmolili Sveti angel, nato pa nas je župnik Zoran povabil h krstnemu kamnu in se prepričali, kako trden temelj našega življenja je. Niti najmočnejši fantje ga niso premaknili…