Srečanje starejših v Cerknem 2012

Na Rožnovensko nedeljo, 7.10.2012, so bili k popoldanski sveti maši posebej povabljeni bolni in ostareli iz župnij Cerkno in iz Novaki. Ob pol treh smo to že tradicionalno srečanje začeli z molitvijo rožnega venca, župnik Zoran in kaplan Boštjan pa sta bila na razpolago za sveto spoved.

Sveto mašo, ki so jo oplemenitili pevci, sodelovale so sodelavke Karitas, je daroval župnik Zoran. Globoko se nas je dotaknila  njegova pridiga. Nato so bili starejši in bolni povabljeni k svetemu bolniškemu maziljenju, pristopili so skoraj vsi. Mašo smo zaključili z litanijami Matere Božje pred izpostavljenim Najsvetejšim.

Gospodinje, ne samo sodelavke Karitas, so poskrbele, da mize v domu upokojencev, kjer smo nadaljevali naše srečanje, niso ostale prazne. Kar lepo število se nas je zbralo. Obiskali so nas tudi klekljarice in klekljar iz Zakriža z domiselnim skečem, ki je prav vse spravil v smeh. Razšli smo se zadovoljni in hvaležni za lepo doživeto popoldne.