Avtor: zucerkno Objavljeno: 3. 03. 2012

Obiskali smo g. Jožka Berceta

V soboto, 3.marca 2012 popoldne, smo se člani cerkvenega pevskega zbora iz Otaleža odpravili v vipavsko dolino.V Vrhpolju smo obiskali g.župnika Jožka Berceta, ki je v januarju praznoval 80 let, na sv.Jožefa dan pa bo godoval. Čeprav je bil naš dušni pastir že pred 38 leti, ostaja v nas živ spomin na njegovo veliko duhovno in gradbeno delo, ki ga je med nami opravljal 9 let. Kljub svojim letom ostaja tak kot je bil vedno €“ veder, vesel in s svojim pevskim darom še naprej razveseljuje. Razkazal nam je lepo obnovljeno in vzdrževano župnijsko cerkev z novimi orglami, klopmi,... Povedal nam je nekaj o zgodovini župnije in seveda o življenju danes v teh krajih na vipavski burji.

Še in še bi se bilo zanimivo pogovarjati in prepevati z g.Jožkom, a čas tako hitro teče. Obisk smo zaključili okrog polne mize s pesmijo, g.Jožku Bercetu pa zaželeli trdnega zdravja in vse dobro!

Za prijeten spomin pa še nekaj fotografij našega druženja.