Avtor: zucerkno Objavljeno: 23. 12. 2011

Jaslice 2011 - Cerkno

Božič se je hitro približeval in na zadnji seji ŽPS v Cerknem je padla odločitev, da bomo jaslice postavljali člani sami.Na prvem neuradnem sestanku so ideje in zamisli kar deževale, a smo zelo hitro ugotovili, da za realizacijo vseh nimamo dovolj časa in materiala. Sledil je uradni začetek in na srečo so se nam pridružili tudi nekateri naši zvesti možje in otroci. Prvi dan je bila postavljena konstrukcija in pritrdili smo nove lučke na nebu. V naslednjih dneh je sledilo utrjevanje, oblikovanje hribov, umestitev rečne struge, postavitev in osvetlitev smreke, ter za konec polaganje mahu in figuric. V prijetnem vzdušju in sodelovanju nam je čas hitro minil. Upamo, da smo Vam tudi z letošnjimi jaslicami pomagali podoživljati čudež Jezusovega rojstva.

P.S. Slikali smo se šele zadnji dan, zato smo v okrnjeni sestavi (klikni zgoraj na sliko). Manjkajo še Franci, Janko, Sabina, Darja , Črtomir, Tadej in Luka.