Avtor: zucerkno Objavljeno: 22. 05. 2011

Romanje ob kapelicah

Nedelja, 22. maja popoldne, je bila letos rezervirana za tradicionalno šmarnično romanje ob kapelicah od Želina, do cerkve sv.Florijana v Idrijskih Krnicah.

Bog je poskrbel za čudovito vreme, peš romarji pa za vzdušje, ki ga ni mogel skaliti niti začetni vzpon po asfaltu in na vročem soncu. Okrog 130 vernikom iz župnij od Šebrelj do Spodnje Idrije so se pridružili tudi trije duhovniki - g. Miro iz Spodnje Idrije ter g. Zoran in g.Boštjan iz Cerkna.

Znamenja, ki so posejana po pobočjih in grapah na razgibanem terenu od Želina do Idrijskih Krnic, so nam nudila zavetje in počitek. Domačini so pripravili lepe misli ob vsaki kapelici, ki so jih spremljale pesmi zbora združenih pevcev in molitev rožnega venca. Imeli smo vse - asfalt, sonce, klanec navzgor, ravnino, gozd, senco, stezo, klanec navzdol, makadamsko pot, grape in most čez vodo. Nad pestrostjo poti se res ni bilo pritoževati, nad ponudbo duhovne in telesne hrane pa tudi ne. Vsaka domačija, mimo katere nas je vodila pot, je gostoljubno odprla svoja vrata. Ob pogovoru, nekaj sopihanja in uživanju v družbi znancev in "neznancev" je bilo romanje prav posebno doživetje.

Ko pa so se vsi glasovi v cerkvi sv.Florijana združili še v petih litanijah, je bil zaključek lepe nedelje v Marijinem imenu še toliko lepši. Okrepčani z vsemi vtisi smo tudi medžupnijsko povezani ponesli blagoslov na svoje domove.

Romanje ob kapelicah v slikah