Avtor: zucerkno Objavljeno: 10. 09. 2011

Začetek birmanskega leta

V soboto, 10. 9. 2011, so se pri podružni cerkvi sv. Ivana zbrali k sveti maši bodoči birmanci in njihovi starši. S to mašo so vstopili v birmansko leto.60 kandidatov za birmo in njihovi starši so zapolnili prostor pred cerkvijo, ki se bohoti nad dolino. Res je bila cerkev premajhna, da bi lahko imeli sveto mašo znotraj cerkve, zato so jo obhajali kar zunaj, saj jim je Bog namenil lepo vreme. Pri maši je župnik poudaril, da smo vedno povabljeni, da investiramo in letos bomo skupaj investirali v Jezusa, ki želi, da postanemo sol zemlje; da damo prijeten okus župnijam in družbi, kateri pripadamo.

Po maši so se starši še pomudili ob župniku in se dogovorili glede birmanskega leta, potem pa so se v družabnosti zaustavili še približno dve uri. Starši so poskrbeli za skupno pogostitev, mladi pa za družabne igre. Prav prijetno druženje so zaključili z upanjem, da bo birmansko leto tako bodočim birmancem, kakor tudi njihovim staršem prijetno, vsem pa v duhovno korist in rast v hoji za Jezusom.

O veselem vzdušju se lahko prepričate tukaj.