Otroci sv. Ane - 1.srečanje 2014-2015: Sveto pismo in sejalec

V soboto, 25. 10. 2014 smo z otroki sv. Ane imeli v župnišču v Cerknem svetopisemsko urico. Najprej smo spoznali Sveto pismo in zanj pripravili poseben prostor: mizico smo pogrnili z belim prtom in nanjo položili rožo ter prižgali svečko. Kako pomembna je za nas Božja beseda, smo spoznali v priliki o sejalcu, ki nam jo je iz Svetega pisma prebral župnik Zoran. Za boljše razumevanje in doživetje pomena zgodbe smo dogajanje ponazorili v skupni dramatizaciji, v kateri so otroci zelo zavzeto sodelovali. Naučili smo se pesem Odpri oči in jo večkrat zapeli.

Vsak otrok je lonček napolnil z zemljo, vanj posejal pšenično seme in zalil z vodo. Lončke s semeni so otroci odnesli domov.

Za konec smo s prižganimi svečkami počastili Jezusa v kapeli in zapeli pesem Jezusa imamo radi.