Avtor: zucerkno Objavljeno: 29. 11. 2012

Vera in Luč

V Cerknem je bila skupina Vera in luč ustanovljena leta 2000.

Program za skupino je sestavljen na državni ravni, kar pomeni, da imajo vse skupine v Sloveniji vsak mesec točno določeno temo, ki je hkrati tudi vodilo posameznega srečanja. Včasih se je seveda potrebno prilagoditi tudi določeni situaciji. Namen samega srečanja pa je predvsem druženje.

Srečanje poteka v treh delih. Začne se z delavnicami, na katerih lučke ustvarjajo raznorazne izdelke, medtem pa duhovnik staršem pripravi različne teme, ki so vodilo pogovora. Srečanje se nadaljuje s sveto mašo, ki je ponavadi tudi oznanjena in se je radi udeležijo tudi drugi verniki. Zaključi pa se z veselim delom, na katerem poklepetajo, se sladkajo in pojejo ob spremljavi kitare.

Veseli smo nasmejanih obrazov naših lučk, prijateljev in sodelavcev.

Ob koncu pastoralnega leta je na vrsti še piknik, v letu 2012 je nastalo nekaj slik.