Avtor: zucerkno Objavljeno: 29. 11. 2012

Mladinska skupina

V pastoralnem letu 2012/13 sta na cerkljanskem zaživeli dve mladinski skupini. Prva je v Otaležu, vodi jo kaplan Boštjan, drugo sestavljajo mladi iz Novakov in Cerknega, srečanja pa so izmenično, enkrat v Novakih, drugih v Cerknem.

Prav veseli smo teh mladih obrazov, ki dajejo pomlad našim župnijam in smo hvaležni Bogu, da so zakrament birme razumeli kot postajo v našem verskem življenju, zato so se v nadaljevanju vključili v mladinsko pastoralo. Mladi v obeh skupinah so prav lepo vključeni v življenje župnije, sodelujejo pri bogoslužju, pri miklavževanju, z veseljem udeležujejo tudi dekanijskih srečanj.

Srečanje poteka tako, da je tam malo molitve, klepet ob kakšni mladinski temi, sledi prijetno druženje. Tudi kakšen film pogledajo skupaj in ga potem komentirajo. Dekleta včasih kaj pripravijo v kuhinji, fantje pa instruirajo župnika na računalniku, da ne bo preveč zaostal wink.

Mladost res ni norost, je izziv, kako bi iz nje naredili nekaj lepega zase, za druge, za Boga. Bog nas živi, mladi!