Katehumenat - uvajanje odraslih v vero

VABILO ODRASLIM, KI ŽELIJO STOPITI NA POT VERE

Katehumenat, preprosto rečeno: verouk za odrasle, to je  prastara izkušnja Cerkve, kako odrasle voditi na pot vere in jih spremljati k zakramentom uvajanja (krst, birma in sv. obhajilo). Kot tak je katehumenat  prilagojen duhovni poti odraslih, zato je razdeljen na obdobja iskanja in korake ali stopnje napredovanja. Več o vsem tem na našem prvem srečanju in v nadaljevanju.

Na pot vere katehumena običajno spremlja boter oziroma spremljevalec. To je nekdo, ki je katehumenu blizu, ga pozna, se z njim pogovarja in zanj moli…

Zaradi praktičnih razlogov katehumenat za vse župnije našega dekanijskega prostora organiziramo v Idriji. Tam se bomo tedensko in redno zbirali ob primerni uri in ob izbranih vsebinah krščanske vere.

Spoštovani, pred nami je prvo pomembno dejanje: osebna odločitev.

Pogumno stopimo na pot, ki naj nam pomaga poglobiti vero v Boga. Dovolimo Jezusu naj vstopi v naše življenje. Odkrijmo in poiščimo primernega spremljevalca. Oglasimo se, če mogoče, pri domačem župniku, potem pa veselo na prvo informativno srečanje v nedeljo 4. oktobra ob 17.uri.

Srečanja bo vodil ali koordiniral g. Jože Pegan, župnik v Idriji