Avtor: zucerkno Objavljeno: 1. 10. 2011

Zakonski jubilanti 2011

Prvo soboto v oktobru, na god Male Terezike, so se v cerkvi sv. Ane v Cerknem zbrali letošnji zakonci jubilanti.Župnik jih je nagovoril z zgledom današnje svetnice in jim naročil naj jo posnemajo v dveh stvareh: Najprej, Mala Terezika je ob večernem sprehodu med zvezdami na nebu potegnila njeno začetno črko T in se tega zelo razveselila. Naj imajo tudi zakonci odprte oči za vsakdanje majhne darove, darove sobivanja in veselja drug nad drugim. Te hvaležnosti in veselja naj jim nikdar ne zmanjka. In potem, Mala Terezika se je ob besedah apostola Pavla žalostno spraševala, kaj naj bo v svoji preprostosti: ni ne učitelj, ne prerok, nima moči zdravljenja, niti razlaganja. In je spoznala: vse to deluje, če darove povezuje ljubezen. Zato naj tudi naši zakonci, ne glede ali so v življenju ustvarili kariero ali ne, bili uspešni ali ne, postanejo vez ljubezni v svojih družinah. Naj z ljubeznijo povezujejo otroke in vnuke. Med mašo so jubilanti obnovili svojo obljubo in se Bogu zahvalili za dar skupnega življenja.

Z jubilanti in s pevci, ki so pri maši sodelovali, smo se ustavili še ob dobrotah, ki so jih pripravile pridne gospodinje.

Fotografije si lahko pogledate tukaj.