Napovednik - naj vam koristi!

• Luč miru iz Betlehema boste lahko vzeli v Cerknem do božiča. Zahvala našim skavtom, ki so jo prinesli in delili. Poleg betlehemske luči vzemite tudi kartončke z molitvijo za blagoslov v družini.
  • Šebrelje blagoslov jaslic Na vasi na sveti večer ob 23.30 nakar sledi procesija v cerkev. Glasilo Živi vrelec lahko vzamete po zaključenih polnočnicah. Hvala vsem sodelavcem. Vsaka družina naj vzame en izvod.
  • Blagoslov konjev bo na Štefanovo, 26.12., po sv. maši v Cerknem na trgu pred cerkvijo.
  • Maša v Planini bo v petek na god apostola in evangelista Janeza ob 16.00.
  • Spomin nedolžnih betlehemskih otrok bomo obhajali v soboto, 28.12. Pri sveti maši bo blagoslov malih otrok. Starši poskrbite, da jih prinesete v cerkev.
  • Koncert božičnih pesmi Moške vokalne skupine Cerkljanski zven bo v Cerknem v soboto po sveti maši. Peli bodo pri sv. maši, po njej pa sledi kratek koncert. Na orgle bo igral Dušan Ješelnik. Prostovoljne prispevke (oddate jih lahko v škatlo pri vratih) Cerkljanki zven namenja Župnijski karitas za domače socialno ogrožene.
  • Nedelja Svete družine je prihodnjo nedeljo. Vabljeni k molitvi za naše družine.
  • Vabljeni, da darujete za sv. maše. (Še posebej Ravne, Otalež, Bukovo)
  • Darovi pri mašah na sveti večer (ofer) in božič (Cerkno) so namenjeni za vzdrževanje domačih duhovnikov. Zanje se župnik in vikar iskreno zahvaljujeva.
  • Novoletni darovi za domača duhovnika: Bero običajno oddajate med Vsemi svetimi in svečnico. Hvala za vaše darove, saj duhovniki v Sloveniji živimo od darov vernikov.
  • Darovi za streho na cerkvi v Otaležu se zbirajo. V zadnjem tednu ste na TRR župnije darovali 470 EUR, osebno pa še 500 EUR. Vaše darove lahko nakažete na Župnijski TRR  0475 2000 0660 620 namen: STREHA OTALEŽ ali oddate Bojani, Petru ali Katarini.
  • Adventna spoved: Cerkno, nedelja 22. 12. od 16.00 do 18.00.
  • Domača duhovnika spovedujeva še po ustnem dogovoru.
  • Naročnine za verski tisk: Tisti, ki preko župnišča urejate naročnine, naredite to do novega leta. Družina 119,60 € (do konca januarja 2020 112,42 €); Ognjišče 39,40 €.