Napovednik - naj vam koristi!

• Škof Jurij vabi vernike naše škofije v soboto 21. 10. v stolnico v Koper na praznovanje obletnice obnovitve razširjene Koprske škofije. Avtobus gre s Cerknega ob 7.00. Prijavite se čim prej v župnišču.
  • ČLANI ŽUPNIJSKIH PASTORALNIH SVETOV IZ VSEH NAŠIH ŽUPNIJ VABLJENI NA SREČANJEV SOBOTO 28. 10. V ŽUPNIJSKI DOM V CERKNO
    SKUPAJ ZGRADIMO ŽUPNIJO
    DNEVNI RED:
    8.30 molitev
    8.45 uvodna misel
    9.15 kava, razdelitev po skupinah
    9.45  delo po skupinah
    11.00 odmor
    11.15 plenum
    12.00 prigrizek
    12.30 zaključek
    Za kakšno manjše pecivo ob kavi prosimo cerkljanske gospodinje.Člani pastoralnih svetov si vzemite čas, da skupaj načrtujemo leto, ki je pred nami.
  • PRAZNOVANJE SV: URŠULE v Jagrščah bo naslednjo nedeljo s sveto mašo ob 11.30. Pred praznikom priprava na praznovanje – prilika za spoved v petek od 16.00 dalje.
  • KRST bo v Orehku v soboto 21. 10.
  • SREČANJE STARŠEV 2. RAZREDA bo v torek 17. 10. ob 19h v župnijskem domu.
  • SREČANJE STARŠEV 3. RAZREDA bo v četrtek 18. 10. ob 19h v župnijskem domu.
  • VERA IN LUČ ima srečanje v soboto 21. 10. ob 14h.
  • ZAKONSKA SKUPINA ima srečanje v soboto 21. 10. ob 20.30.
  • UREDNIŠKI ODBOR ŽIVEGA VRELCA ima srečanje v petek 20. 10. ob 20h.
  • BIBLIČNA SKUPINA V ponedeljek 16. oktobra po sveti maši se bo začela srečevati biblična skupina. Namenjena je vsem, ki bi radi bolje spoznali Knjigo življenja – Sveto pismo in  se iz nje učili živeti.
    Skupina se bo srečevala vsaka dva tedna. Srečanja bodo trajala uro in pol. Predhodno znanje ni potrebno – potrebna je dobra volja in Sveto pismo. Seznanili se bomo s 50 najbolj značilnimi odlomki Svetega pisma, jih brali in se poglobili v bogastvo sporočila, ki nam ga prinašajo.
  • KRAŠENJE CERKVE V CERKNEM Ker se je število čistilcev in krasilcev v Cerknem v zadnjem času precej oklestilo vabimo nove, da se pridružijo obstoječim in na tak način prevzamejo svoj delež skrbi za lepoto župnijske cerkve. Svoj namen izrazite v župnišču.
  • ZA ZVONIK O OREHKU ste darovalci doslej zbrali 9.950 EUR. Glede na to, da je končni obračun elektrike in zvonika nekoliko drugačen in upoštevaje že prej prihranjeno je, če prištejemo še razne drobne stroške naš prispevek 19.000 EUR. Zbrati moramo torej še 9.050 EUR. Bog povrni vsem, si ste se doslej izkazali s svojimi darovi!
  • MISIJONSKA NEDELJA bo prihodnjo nedeljo. Miloščina (V Jagrščah teden pozneje!) je namenjena misijonom.
  • SREČANJE ZA SAMSKE KatStik vabi na izlet po Kraškem robu. Vsi željni lepot primorske, svežega zraka in dobre družbe, vabljeni, da soboto 21. oktobra, preživite z njimi! Ob 10.00: zbiranje v Hrastovljah in ogled cerkve; sledi pohod: Hrastovlje, Lačna, Kubed. Pot traja 3 ure, s postanki in malico cca 4 ure; ob 18.00: maša pri Sv. Marku nad Koprom (mozaik p. Marka I. Rupnika). Ne pozabite: lasten prevoz in hrana iz nahrbtnika.
  • EVROPSKO SREČANJE MLADIH bo konec decembra v Baslu. Mladi si podrobnosti lahko preberejo na spletni strani https://skam.si/dogodki/mednarodna-srecanja/evropsko-srecanje-mladih/

Priprava na krst

Priprava na zakon