Napovednik - naj vam koristi!

• Adventna spoved:
    Cerkno: nedelja 17. 12. od 16.00 do 18.00.
  • Biblična skupina ima srečanje v ponedeljek 11. 12. po sveti maši.
  • Prva sveta spoved: za veroučence tretjega razreda bo v naslednjem tednu.
  • Starši prvoobhajancev imajo srečanje v sredo ob 19.00.
  • Animatorji in kandidati za animatorje vabljeni na srečanje, ki bo v četrtek ob 18.30 v župnišču v Cerknem.
  • Generalno čiščenje župnišča pred prazniki bo v torek po jutranji sv. maši.
  • Vaje za ministrante: Bukovo torek ob 16.00; Novaki sreda ob 16.00; Šebrelje četrtek ob 16.00; Otalež petek ob 16.00: Cerkno sobota ob 09.00.
  • Svetopisemske urice za otroke: V soboto, 16. 12., ob 9.30 bo Svetopisemska urica za otroke. Spoznavali bomo skrivnost Božične noči. Starši vabljeni, da otroke pripeljete v župnijski dom v Cerkno.
  • Božična devetdnevnica začne v soboto v Šebreljah in v Cerknem. Vabljeni k čim večji udeležbi.
  • Zakonska skupina ima srečanje v soboto 16. 12. ob 20.30 v župnišču v Cerknem.
  • Luč miru iz Betlehema: Tudi letos bomo skavti prinesli Luč miru iz Betlehema. Prejeli jo boste lahko v nedeljo 17.12. ( v Ravnah in Orehku v soboto 23. 12.) Pri vseh nedeljskih mašah lahko dobite plamen in tudi sveče v steklenem ohišju. Vabljeni, da steklena ohišja, ki jih imate doma, prinesete s seboj in vzamete samo svečne vložke. Kot vsako leto se tudi letos v dobrodelne namene zbirajo prostovoljni prispevki. Zbrana dobrodelna sredstva bomo namenili slovenskim družinam, ki so se zaradi nepredvidljivih in nesrečnih dogodkov znašle v stiski. Hvala in vse dobro!
  • Mah za jaslice: Po soupravah mah za jaslice priskrbijo veroučenci vseh razredov. V Cerknem mah za jaslice priskrbijo veroučenci 9. Razreda.
  • Jaslice v Cerknem letos postavljajo Zakrižani.
  • Bera za domače duhovnike: od praznika Vseh svetih do Svečnice običajno prispevate vaš dar za duhovnike. Za vaše darove sva vam duhovnika iskreno hvaležna.
  • Marijanski koledarji (2.50 EUR) in Mohorjanske pratike (5.50 EUR) so na razpolago.
  • Naročnine za verski tisk: Tisti, ki preko župnišča urejate naročnine, naredite to do novega leta. Če kdo odpoveduje, naj to sporoči do 15. decembra, da se pravočasno odjavi:
    Družina –  101,40; Ognjišče – 32,90;
    Prijatelj – 11,70; Misijonska obzorja – 9,00; Mohorjeva zbirka za 2019 – 46,00; Mohorjev koledar – 17,50;
    Božje okolje: 26,40 (dvomesečnik);
    Beseda med nami - 20,40 €;Magnifikat - 55,86 €; Mavrica - 37,00 €