Otroci sv. Ane - 8.srečanje 2015-2016: Častimo Marijo

Tokratno svetopisemsko urico, ki smo jo imeli v soboto, 23. 4. 2016, smo posvetili Mariji.

Po uvodnem pozdravu in igri z žogo smo spoznali zgodbo o treh pastirčkih, ki so vsak dan pasli ovce. Jacinta, Francek in Lucija so se na pašniku igrali in tudi molili. Tam so bili cele dneve, zato so tam tudi jedli. Vedno so molili preden so začeli jesti. Tudi po kosilu so molili in sicer Zdrava Marijo. Nekega dne se je po molitvi nenadoma zabliskalo in ko so pogledali kvišku, so videli, da je nebo povsem brez oblačka. Tedaj so blizu sebe zagledali skrivnostno, čudovito lepo Gospo, ki je sijala kot sonce. Hoteli so zbežati, a Gospa jih je z materinsko dobroto zadržala in jim naročila, naj vsak dan molijo rožni venec za mir na svetu. Po tem dogodku so otroci sklenili, da bodo odslej vsak dan molili rožni venec in tako počastili mater Marijo.

Ali imamo tudi mi radi Marijo? Zapeli smo pesem Marijo imamo radi in se pogovarjali, kako jo počastimo: molimo, pojemo, jo obiskujemo v domači in romarskih cerkvah, kapelicah, ji prinašamo cvetje. V maju imamo posebno pobožnost v čast Mariji, ki ji rečemo šmarnice, in se ji vsak dan priporočamo v varstvo in jo slavimo.

Skupaj smo šli v cerkev in se ustavili pred Marijinim kipom. Zapeli smo pesem Lepa si roža Marija in zmolili Zdravo Marijo.

Vrnili smo se v učilnico. Otroci so na zelen šeleshamer prilepili sliko Fatimske Marije in jo okrasili s flomastri. Pobarvali so tudi pobarvanke šmarnice.