Križev pot v Zakrižu 2016

Na tretjo postno nedeljo, 28. februarja 2016,  je bil napovedan križev pot, ki se tradicionalno moli eno nedeljo v postnem času na poti proti Zakrižu. Vreme se ni moglo odločiti, ali bi padal dež ali pa bi bilo vedro, in to je vplivalo tudi na župljane vseh župnij. Okrog 30 ljudi se je vseeno zbralo ob kapelici pod vasjo, vendar pa je bila ob vztrajnem in gostem rosenju odločitev, da se molitev preseli v cerkev v Zakrižu, kar pravilna. Zbrano in v premišljevanju ob postajah križevega pota sta molitev in pesem preglasili tudi dežne kaplje. Zadovoljni z odločitvijo o obisku te pobožnosti smo v svojih srcih domov nesli veselje in upanje ter moč za vztrajanje, ki nam ga more dati Jezus. Po končani pobožnosti smo se pod zvonikom ustavili še ob toplem čaju ter domačih kruhovih dobrotah, ki so jih pripravili prizadevni Zakrižani.