Otroci sv. Ane - 6.srečanje 2015-2016: Jezus ozdravi slepega Bartimaja

V soboto, 20. februarja, smo se z otroki svete Ane že šestič v letošnjem šolskem letu zbrali v župnišču, da bi spoznali novo zgodbo iz Svetega pisma.

Srečanje smo začeli s presenečenjem: otroci so v vreči izbrali en predmet in s tipanjem skušali ugotoviti, kaj to je. Sledil je pogovor o občutkih ob tem, ko nekaj primemo, a ne vidimo.

Župnik Zoran nam je iz Svetega pisma prebral zgodbo Jezus ozdravi slepega Bartimaja, trenutek ozdravitve pa smo tudi začutili. Vsi smo zaprli oči, župnik pa je šel od otroka do otroka in  se vsakega dotaknil, da je spregledal. Slepoto smo doživeli tudi z igro vodenja. Otroci so se razdelili v pare: eden je imel pokrite oči, drugi pa ga je skušal varno voditi po prostoru. Vloge smo tudi zamenjali, tako da je vsak doživel vlogo slepega in vlogo voditelja.

Ljudje pa nimamo samo telesnih oči, ki vidijo ljudi, živali, rastline in predmete okoli nas. V sebi imamo oči srca, oči duše, s katerimi lahko »vidimo« Jezusa. Da pa ga bomo mogli in znali videti, smo prosili s pesmijo, ki smo jo zapeli:
Odpri oči mi, da vidim te, Jezus,
da se Te dotaknem in rečem, da Tvoj sem.
Ušesa odpri mi za Tvojo besedo,
srce odpri mi, da vzljubim Te, Jezus.

Šli smo v kapelo in obiskali Jezusa, skritega v sveti hostiji. Prosili smo ga za zdravje naših telesnih oči in oči srca, da bodo gledale in videle vse, kar je lepega okrog nas.

Ko smo se vrnili v učilnico, je vsak narisal to, kar je lepega videl. Nastale so čudovite risbe …

Ljubi Jezus, hvala ti, da vidim!