Otroci sv. Ane - 5.srečanje 2015-2016: Jezusa darujejo v templju

V soboto, 23. 1. 2016, smo se s predšolskimi otroki zbrali v župnišču v Cerknem, da smo spoznali novo svetopisemsko zgodbo. Spomnili smo se na dogajanje v Božični noči, nato pa spoznali svetopisemsko zgodbo Jezusa darujejo v templju. Jedro dogajanja je bil Jezus – Luč, ki razsvetljuje vsakega človeka. Pogovarjali smo se o krstu in v živo doživeli krstna znamenja: velikonočno svečo, krstno svečo, belo oblačilo in vodo. Pred krstom smo bili tema, po krstu pa smo postali polni luči. Ta krstna luč je dragocena in skrita. Krstna voda pa nam daje življenje, Božje življenje. Zapeli smo pesem Prižgimo si lučke.

Sledilo je ustvarjanje lučk: steklene kozarce smo ovijali z volno in vanje položili goreče svečke. Z lučkami v rokah smo v procesiji šli v cerkev. Tam smo lučke položili na tla ob velikonočni sveči in preizkusili trdnost krstnega kamna, ki je temelj naše vere v Kristusa. Zapeli smo Jezusa imamo radi in se vrnili v župnišče, kjer so otroke že čakali starši.

Lepo je bilo…