Romanje ob kapelicah 2015

»Šmarnična pobožnost–peš romanje ob Marijinih kapelicah-od Želina proti Idrijskim Krnicam bo letos v nedeljo 24.5.2015. Dobimo se ob 14 uri na mostu za Jagršče na Želinu.« Tako je pisalo v medžupnijskih cerkljanskih oznanilih in tako je dejansko bilo. Povabilo je bilo prijazno in kljub temnim oblakom na nebu ter ne preveč dobri napovedi se nas je preko 60 zbralo že na začetni točki. Uvodna pesem, nagovor in blagoslov romanja, ki ga je podelil cerkljanski župnik Zoran Zornik, so nas povezali in naravnali na enako »frekvenco« - k Mariji. Pot proti Jagrščam je potekala umirjeno, dolga vrsta se je vila skozi gozd proti sv. Uršuli. V cerkvi  smo se malo umirili, prebrali nagovor, zmolili desetko in zapeli. Zunaj so nas s pijačo in pecivom pričakali še prijazni Jagršci in tako okrepljeni smo že hiteli naprej. Naše naslednje postaje do Idrijskih Krnic so bile še pri kapelici na Kouč, pri križu na Stržn'c, pri kapelici na Kališ, pri kapelici pr' Kendu in končna v cerkvi sv. Florjana v Idrijskih Krnicah.

Vztrajno smo hodili in srčno molili, vreme pa je bilo vedno lepše. Ob vsakem znamenju/kapelici smo poslušali nagovor ob sedmih darovih Svetega Duha, zmolili desetko in zapeli dve kitici pesmi, posvečenih Svetemu Duhu in majniški Mariji. Lepo je odmevalo med gozdovi in travniki, ko smo se skupaj potrudili prispevati k lepemu popoldnevu ob Marijinem spremstvu.

Do cerkve v Idrijskih Krnicah nas je prispelo več kot 70 peš romarjev, pridružilo pa se nam je še precej domačinov in drugih obiskovalcev. V cerkvi smo poslušali še zadnji nagovor in zaključili s petimi litanijami ter blagoslovom. Duhovno opogumljeni, fizično podkrepljeni in prijetno utrujeni smo ob sončnem zahodu odhajali vsak proti svojemu domu. Naslednje leto nasvidenje!