Postno srečanje za otroke 2015

V letošnjem postu smo v naših župnijah spet pripravili postne delavnice za otroke. Da bi se tudi otroci dobro pripravljali na največji krščanski praznik, smo se v drugem postnem tednu animatorji skupaj z njimi najprej podali na dogajanje križevega pota. Otroci so predse na listih najprej dobili podobe (pobarvanke) posameznih postaj križevega pota. Dobro so jih opazovali in povedali, kaj vse vidijo na njih: Jezusa, na glavi ima krono iz trnja, vojaki so hudobni, nekdo je prijazen, Jezus pade, Jezusa boli, Jezus je žalosten, žena joka,... Nato smo liste vzeli v roke in se odpravili v cerkev, kjer smo posameznim listom dobili dvojnike na slikah križevega pota. Otroci so bili izredno iznajdjivi in pozorni, opazili so vsako najmanjšo podrobnost. Eno od vprašanje se je glasilo tudi: Zakaj so Jezusa tepli?
Po tem spoznavanju z Jezusovim trpljenjem smo se v župnišču lotili nove naloge: otroci so v svoje roke dobili semena. In kaj se zgodi s semeni? Nič. Kaj pa če jih posadimo? Potem pa zrastejo v novo življenje, če zanje primerno skrbimo. V velik lonec smo stresli zemljo in otroci so vanjo posejali semena. Semena bomo vsak teden posta zalili. Hkrati pa smo iz slamice in kartona naredili še vsak svojo rožico, na katero smo napisali eno dobro delo, za izpolnjevanje katerega se bomo trudili vsak dan v postu. Tako bomo »zalivali« svoje življenje in delali dobro drugim in sebi. Rožico smo odnesli domov, da nas bo vsak dan opominjala, kaj smo obljubili. Lonec s semeni in našimi imeni pa smo postavili v cerkev, kjer bomo vsak teden preverili, kako posejana semena napredujejo. Če se bomo z izpolnjevanjem dobrega dela trudili tudi vsak dan doma, pa bomo svoje rožice na veliki četrtek prinesli v cerkev in jih posadili med (upamo) ozelenela semena. Tudi Jezus je najprej umrl, da je potem vstal v novo življenje.

Otroci na Bukovem in v Otaležu so se na srečanjih zelo potrudili in samo upamo lahko, da bodo svoje obljube skozi postni čas tudi izpolnjevali, tako kot so obljubili. Tako bodo Jezusa vse rane, ki jih je dobil, veliko manj bolele. Če boste na veliki četrtek videli v cerkvi v loncu ozelenelo travo, med njimi pa rožice, ste v to lahko prepričani smiley.