Romanje ob kapelicah 2013

Leto vere tudi v naših župnijah odmeva na mnogotere načine. Pravzaprav ga skoraj ni srečanja, da ne bi pomislili na sklepe, ki smo si jih v letu vere zadali ob začetku letošnjega pastoralnega leta.

Tako je letos tudi tradicionalno majniško romanje ob Marijinih kapelicah izzvenelo ob misli na leto vere. V nedeljo, 12.5.2013 se nas je preko šestdeset zbralo ob mostu za Jagršče, da bi ob premagovanju pešpoti, druženju in molitvi počastili Marijin mesec. Na letošnjem romanju smo se ustavili ob petih kapelicah: v Rovtu, v Grepišah, pr' Rjavcu, na Rup in pr' Kendu. Pri vsaki postaji smo zapeli eno od Marijinih pesmi, prebrali misel iz priložnostne knjižice in zmolili desetko rožnega venca. Vsaka prebrana misel nam je postavila ogledalo lastnega življenja in ponudila v razmišljanje, kakšen je naš doprinos v letu vere.

In tako kot je raznoliko naše življenje, je bilo raznoliko tudi vreme na poti. Pričeli smo v lepem sončnem vremenu, na pol poti pa se je na nas »vsul moker blagoslov«. Ker v našem vsakdanjiku znamo biti trdni in vztrajni, nas tudi vreme ni zmotilo. In tako kot v življenju vztrajamo pri svojih odločitvah, smo tudi skoraj peturno romanje končali tam, kjer je bilo zastavljeno – pri cerkvi sv.Florjana v Idrijskih Krnicah. Tam so se glasovi vseh, ki smo romali in tudi domačinov, ki so se nam pridružili ob koncu poti, združili v eno samo veliko prošnjo k Mariji. Priporočili smo vse, ki so se potrudili za lepo organizirano romanje in vse domačine, ki so z dobrotami poskrbeli za naše prijetno počutje ob vmesnih postankih. In seveda tiste, ki smo jih nosili v svojih srcih. Morda pa je tudi v nas zrastel kakšen nov sklep, ki ga bomo v našem medžupnijskem prostoru poskušali uresničevati.