Srečanje dekanijskih pevskih zborov - Črni vrh nad Idrijo 2013

Četudi v Črnem vrhu nad Idrijo v nedeljo, 14. aprila 2013, ne bi sijalo sonce, bi ga prav gotovo vseeeno občutili. Toliko sončnega razpoloženja, kot ga je na planoto prineslo osem zborov iz idrijsko-cerkljanske dekanije, bi zbudilo še tako turobno zimo.

Poslušalce in gostujoče pevce je ob začetku srečanja pozdravil dekan g. Ivan Blažič in poudaril pomen zborov v cerkvenem bogoslužju. V uri in pol so se v cerkvi svetega Jošta predstavili cerkveni zbori z Vojskega, Šebrelj, Cerknega, Spodnje Idrije, Zavratca, Idrije, Godoviča in Črnega vrha nad Idrijo. Izbor pesmi je bil pester in zanimiv, prav tako zasedbe ter število in generacijska raznolikost cerkvenih pevcev. Iz cerkljanskega dela dekanije sta se v Črnem vrhu tokrat predstavila zbora iz Šebrelj in Cerknega (videoposnetek cerkljanskega zbora si lahko ogledate tukaj).

Prav vsi sodelujoči so si zaslužili tople aplavze poslušalcev, vsekakor pa sta najbolj veličastno zadoneli zaključni pesmi združenih pevskih zborov. Glasovi preko 260 pevcev so zadoneli v cerkvi, njim pa smo se v zadnji pesmi »Marija skoz življenje« pridružili tudi vsi poslušalci.

Prijetno druženje tega popoldneva se je nadaljevalo zunaj na soncu in potem še v prostorih krajevne skupnosti, kje so domačini iz Črnega vrha pripravili domače dobrote prav za vse obiskovalce.