Otroci sv. Ane - 4.srečanje 2012-2013: Jezus-Dobri pastir

V soboto, 19. 1. 2013, smo se z otroki svete Ane prvič srečali v učilnici novega župnišča. Spoznavali smo, kako pomembno je imeti Dobrega pastirja.

Najprej smo ob slikanici spoznali zgodbo o izgubljenem jagenjčku in doživeli veselje pastirja, ki je našel izgubljenčka. To veselje smo občutili tudi v igrici, ko smo iskali jagnje iz volne, ki smo ga skrivali v naročja prisotnih otrok in animatork. Ob zgodbi iz Svetega pisma smo spoznali, da imamo vsi Dobrega pastirja, ki nas vodi skozi življenje in pazi, da ne zgrešimo prave poti, nas varuje in pomaga, da znamo prav živeti. Sledil je pogovor o tem, kdo so naši pastirji na zemlji.

Zapeli smo pesem Jezus ljubi vse otroke in za konec odšli v cerkev, kjer smo počastili Jezusa v jaslicah in si ogledali pastirje in njihovo čredo ovac. Ob slovesu je vsak otrok dobil pobarvanko Dobrega pastirja, da bo vsebino današnjega srečanja podoživel tudi doma.