Romanje ministrantov in otroških pevskih zborov - ogled jaslic 2013

Sobota, 26. januarja 2013, je bila tako lepo obsijana s soncem, da so bile razmere naravnost enkratne za prijeten izlet. Župnik Zoran je v zahvalo za delo po župnijah na potepanje tokrat povabil ministrante in pevce v otroških pevskih zborih iz vseh petih župnij. Skupaj z župnikom Zoranom, kaplanom Boštjanom in nekaj starši ter spremljevalci se nas je nabralo 35 in vzdušje na avtobusu je bilo prav prijetno. Otroci so prav kmalu ugotovili, da smo se obrnili proti tolminskemu koncu.

Po skupni jutranji molitvi smo imeli prvi postanek na Mostu na Soči. V župnijski cerkvi smo si ogledali jaslice, ki so prav posebne. Župnik Slavko Obed nam je razložil, da se podoba letošnjih jaslic povezuje z letom vere, v katerem smo. Vsekakor smo bili navdušeni nad izvirnostjo postavitve. Zahvalili smo se s pesmijo in se podali naprej proti tolminski župnijski cerkvi. Tam nas je prijazno sprejel župnik Damijan Bajec. In spet smo bili priča posebnim jaslicam. Navdih zanje so dobili v življenju misijonarja Pedra Opeke, ki je med ljudi na smetiščih Madagaskarja prinesel Jezusa. Sicer zelo barvite jaslice so nas spomnile na vse tiste, ki živijo v revščini in pomanjkanju, a vendarle prostor za Jezusa se najde povsod. Z molitvijo smo se priporočili Mariji in se s pesmijo poslovili. Župnik Damijan nam je pokazal še jaslice v veži župnijskega doma in da naš dan ne bi bil preveč naporen ;), nas je pogostil še s piškoti.

Po tolminskem gostoljubju nas je pot peljala naprej proti Kobaridu. Tam smo se ustavili za ogled župnijske cerkve, nato pa pohiteli v smeri Bovca. Krasno sonce je nekoliko ublažilo mraz, ko pa smo peš naredili še nekaj sto metrov do cerkve, nam ni bilo več hladno. Toplina bovških jaslic nas je spomnila na preprosto domačnost, ki jo kažejo ljudje v teh krajih. Svojo otroško razposajenost smo kazali na vsakem koraku in bili veseli vsakega srečanja. Tudi tistega pred cerkvijo v Čezsoči. Po ogledu lepih jaslic pred cerkvijo in zapeti pesmi v zahvalo, so nas namreč domačini postregli še s toplim čajem in pecivom. Prijaznost, ki je ne bomo pozabili.

Da pa bi bil naš dan zares izpolnjen, smo v kapeli zraven bovškega župnijskega doma obhajali še sveto mašo. S petjem in ob somaševanju naših duhovnikov je bila maša lep zaključek našega nagradnega izleta. In ni treba poudarjati, da si želimo še kakšnega v prihodnosti ;).