Otroci sv. Ane - 8.srečanje: Radi imamo Marijo

V soboto, 19. maja 2012, smo se z otroki svete Ane še zadnjič v tem šolskem letu zbrali na svetopisemski urici.

Najprej smo se spomnili, kaj smo počeli na preteklih srečanjih in si ogledali projekcijo fotografij. Ugotovili smo, da smo se največ pogovarjali o Jezusu. Danes pa smo spoznali Njegovo mater. Ob njej se je počutil srečnega in varnega. Župnik Zoran je njeno skrb do Jezusa in do ljudi predstavil s svetopisemsko zgodbo o dogodku na svatbi, kjer je Jezus na njeno željo poskrbel za vino, ki ga je zmanjkalo. Po tem čudežu Jezus naroča Mariji, naj skrbi tudi za nas, zato je Marija mati vseh ljudi. Ima nas rada in prosi Jezusa za nas.

Tudi mi imamo radi Marijo, zato imamo v svojih domovih njene slike in podobe, radi pa jo obiskujemo tudi v cerkvi in v kapelicah. Prinašamo ji cvetje. Spoznamo zgodbo o družini, ki je na pomladnem sprehodu našla zapuščeno Marijino podobo. Sklenili so, da jo bodo obnovili in ji izročili šopek travniških rož, ki so jih nabrali ob poti.

Tudi jaz sem prinesla nekaj cvetlic - šmarnic. Povedala sem, da se tako kot te cvetlice imenujejo tudi molitve, s katerimi v maju častimo Marijo. Vsakemu sem jih dala po nekaj v roke. Opazovali smo jih in vonjali. Šmarnice smo združili v en večji šopek, jih dali v vazo in jih odnesli k Marijinemu oltarju. Zmolili smo Zdravo Marijo in se Mariji priporočili v njeno varstvo.

Ker je bilo to zadnje srečanje v tem šolskem letu, smo se za konec posladkali s sladoledom.

Jeseni pa se spet srečamo!