Avtor: zucerkno Objavljeno: 8. 05. 2012

Otroci sv. Ane - 6.srečanje: Znamenje križa

Na 6. srečanju otrok svete Ane, ki je bilo v soboto, 17. 3. 2012, smo spoznavali znamenje križa in se učili spoštljivo pokrižati.
Po kratkem pozdravu smo se najprej spomnili pesmice o kruhu, ki smo se jo naučili na prejšnjem srečanju.

Nato smo spoznali legendo o pastirčku, ki se je pogovarjal z Jezusom na križu in mu nosil hrano, nazadnje pa mu je Prijatelj dal svoj kruh in je šel v nebesa. Župnik nam je ob Svetem pismu predstavil trpljenje Jezusa na križu in Njegovo ljubezen do nas, saj se je daroval v kruh, da lahko prihaja v naša srca in nas odrešuje.

Spoznavali smo lesen križ in ga tipali. Tudi naše telo ima obliko križa, če razprostremo roke. To smo tudi poskusili in božali križ in eden drugega od glave do nog in od ene dlani proti drugi. Po nekaj vajah smo se naučili spoštljivo pokrižati tudi sebe, pri čemer nam je pomagala pesem:

S SVOJO ROKO, LEVO ROKO,
SRCU SE PRIBLIŽAMO.
S SVOJO ROKO, DESNO ROKO,
VSAK DAN SE POKRIŽAMO.

Za spomin na današnje srečanje je vsak izdelal svoj križ iz dveh lesenih paličic, ki jih je povezal s kosom volne. Z malo pomoči smo bili vsi skupaj zelo uspešni.

župnik Zoran, kaplan Boštjan, Jasmina, Marjeta in Sonja