Avtor: zucerkno Objavljeno: 11. 03. 2012

Križev pot v Zakrižu 2012

V nedeljo, 11.3.2012, je že šesto leto zapored potekal križev pot v Zakrižu.Zbrali smo se ob prvi postaji pod vasjo, kjer so Zakrižani ob kapelici začeli s to lepo pobožnostjo. V dolgi vrsti po hribu navzgor, skozi gozd in po cesti navzdol, smo prehodili vseh 14 postaj križevega pota. Z lepim sodelovanjem različnih skupin iz vseh petih župnij, smo v mislih in molitvi rožnega venca spremljali trpečega Jezusa skozi preizkušnje. Cerkev sv. Andreja v Zakrižu je bila ob koncu skoraj premajhna za več kot 130 udeležencev, ki smo s pesmijo zaključili ob zadnji postaji pred oltarjem.

Toplo sonce je vabilo, da se pred cerkvijo v prijetnem vzdušju ustavimo še ob čaju in dobrotah, ki so jih pripravili vedno prizadevni domačini.