Avtor: zucerkno Objavljeno: 18. 02. 2012

Otroci Sv. Ane - 5.srečanje: Kruh je božji dar

V soboto, 18. 2. 2012, smo se z otroki sv. Ane srečali v župnišču in spoznavali ljubezen Jezusa do nas, ki nam daj kruh in drugo hrano.Po kratkem pozdravu nam je župnik posredoval zgodbo iz Svetega pisma, ki pripoveduje, kako je Jezus v puščavi nasitil pet tisoč mož. Pomnožil je pet hlebov in dve ribi, tako da so se vsi do sitega najedli.

Tudi mi največkrat jemo kruh, saj ga imamo vsak dan na mizi. Pogovarjali smo se, kje ga dobimo in kako ga naredimo. Tipali smo pšenična zrna in klasje in spoznali postopek od semena do moke in kruha. Vzgojiteljica je vzela v roke hlebec kruha in ga pokrižala, to pa so z velikim spoštovanjem naredili še vsi prisotni otroci in odrasli. Kruh je lomila na koščke in jih razdelila vsem navzočim, oni pa so ga podarili drug drugemu. Vsak je pojedel svoj košček, nato pa smo šli k mizi, kjer smo s skupnimi močmi zamesili testo za kruh in oblikovali hlebček. Pokrili smo ga s prtičkom in ga položili na toplo, da je vzhajal.

Med tem časom, smo se naučili in zapeli pesem KRUH: Kruh nam daje vsak dan dobri Bog, boljši je za nas od vseh dobrot. Če pa kruhek pade ti na tla, brž poberi in poljubi ga.

Vsak otrok je izrazil zahvalo Bogu, ki skrbi za nas in nam daje kruh in drugo hrano. Spoznali smo, da moramo s kruhom ravnati spoštljivo in se vsak dan zahvaljevati zanj.

Za konec nas je župnik Zoran povabil k tabernaklju v kapelo. Pokazal nam je sveto hostijo in nam povedal, da v njem prebiva Jezus, ki želi priti v naša srca in živeti v nas.

župnik Zoran, kaplan Boštjan, Jasmina, Marjeta in Sonja