Avtor: zucerkno Objavljeno: 21. 01. 2012

Otroci Sv. Ane - 4.srečanje: Jezus je bil ubogljiv otrok

V soboto, 21. 1. 2012, smo se z otroki sv. Ane že četrtič zbrali v župnišču, da bi spoznali novo zgodbo iz Svetega pisma. Tokrat smo spoznavali Jezusovo otroštvo.

Najprej smo se pozdravili in usedli na klop. Pogovarjali smo se o tem, kaj starši delajo doma in kako jim otroci pomagajo. Nato smo se razdelili v dve skupini. V vsaki skupini so se otroci izmislili neko delo in ga s telesno mimiko prikazali drugi skupini. Ta pa je dobro opazovala in skušala uganiti, kaj delajo. Otrokom je bila ta igra zelo zabavna, saj smo imeli kar nekaj težav pri ugibanju€Ś A z nekaj namigi nam je uspelo prepoznati vse uganke.

Sledilo je župnikovo oznanilo, da je bil Jezus dober, ubogljiv in poslušen otrok. O tem smo se prepričali z zgodbo Jezus v jeruzalemskem templju, ki nam jo je povedal g. župnik.

Sonja je vzela v roki lutki mamo in fantka in uprizorila zgodbo o neubogljivem Matiju, ki je sedel na ušesih in ni hotel poslušati svojih staršev. Doletela ga je kazen, saj mu je muha padla v uho, kar ga je zelo bolelo in je tolažbo poiskal pri svoji mami. Le-ta mu je rekla: Vidiš, kaj vse človeka zadene, če noče slišati! Otroci so enoglasno rekli, da bodo raje posnemali Jezusa.

Nato smo se igrali še gibalno igrico, v kateri so otroci prepoznavali dobra in slaba dela. Ob dobrih delih so vstali, ob slabih pa počepnili.

Za konec smo se zbrali ob Jezusu v tabernaklju, zmolili molitev Sveti angel in zapeli pesem Mi se imamo radi, Jezusa imamo radi, starše imamo radi€Ś

g. župnik Zoran, kaplan Boštjan, Monika, Jasmina, Marjeta in Sonja