Cecilijanka 2022

Po nekaj letih premora so se končno spet lahko zbrali tudi cerkljanski pevke in pevci ter skupaj praznovali god svoje zavetnice, sv. Cecilije. Tokrat so se srečali v cerkvi sv. Tomaža v Novakih in tako je bila sobota, 26. novembra popoldne, kljub hladu prijetno topla zaradi vzdušja. Ob petih so v cerkvi najprej potekale vaje pod budnim očesom in tenkočutnim ušesom zborovodje Pavla. Opogumljeni in zadovoljni, so pevci z vstopno pesmijo na čast sv. Ceciliji pospremili začetek svete maše ob šestih, ki jo je daroval domači župnik Matej Kobal. Sodelovanje novaških pevk z uvodi in branjem beril je praznik naredilo še bolj bogat. In iz pesmi v pesem je okrog 40 pevcev čutilo hvaležnost za dar petja, hvaležnost do svojih so-pevcev in hvaležnost, da lahko s svojim sodelovanjem izkazujejo ljubezen do Njega, ki vedno prinaša upanje v življenja kristjanov.

Po prav slovesni sveti maši so bili vsi pevci povabljeni v prostore bivše osnovne šole v Novakih. Prijetno vzdušje ob bogati pogostitvi se je samo še krepilo. Ob topli peči, prijaznosti in ustrežljivosti domačinov ter ubranem petju se prav nikomur ni mudilo domov. Želja vseh pa je na koncu bila, da ne bi obupavali, da bi si vedno želeli takih srečanj in da bi znali biti hvaležni za talente in darove, ki jih imajo. Da bi se le lahko spet čimprej srečali pa so si zaželeli že pozno v večer, ko so odhajali vsak na svoj konec Cerkljanske.