Župnija Cerkno je romala na Brezje

V soboto 3.9. 2022 je župnija Cerkno romala na Brezje. 30 pohodnikov in približno še 40-45 župljanov z avtobusom. Kar je zelo lepa številka in potrditev, da Cerkljani radi romamo.

30 pohodnikov se nas je zbralo na Počivalu, kjer smo se pod vodstvom Katarine Filipič z molitvijo priporočili za srečno in uspešno pot. Skozi cel dan nas je spremljalo idealno vreme za hojo, dobra volja, smeh, molitev. Mislim, da je bilo petje po molitvi rožnega venca v gozdu nadgradnja vsega lepega, kar se nam je tisti dan dogajalo. Kajti prisluhnil sem gozdu in živežu v njem. Ob tako čudovitem petju, je umolknil. Tako smo premagovali kilometer za kilometrom, polni elana, da smo v bojni pripravljenosti zadnjih 100 m »prešprintali«. Veselje in zahvala za srečno pot je bila maša na Brezjah, ki jo je daroval domači župnik Matej Kobal. Po maši je sledilo tradicionalno fotografiranje, ter zahvala so-pohodnikom za dobro voljo in skupno premagovanje poti. Vsak izmed nas je pripomogel, da je mogoče nekdo drugi(kjer so se pojavile težave z bolečinami), lahko lažje prišel. Ter obljuba, če bosta zdravje in čas, da se naslednje leto ob istem času in isti uri- dobimo na Počivalu.

David Bašelj