Cecilijanka 2018

Praznik svete Cecilije je vedno čudovita priložnost, da se pevci zberejo pri sveti maši in zahvalijo za talent petja. Obenem je to dobra priložnost, da se na Cerkljanskem na enem mestu zberejo vsi pevci, ki prepevajo v večih cerkvenih zborih, ki so raztreseni po naših hribih. Navada je, da praznovanje vsako leto pripravimo v drugem kraju in letos je spet prišel na vrsto Otalež. Čeprav je bila že tema, pa je bila volja dobra in primerna prazniku. V soboto, 1.12. 2018 je ob petih popoldne avtobus pripeljal pevce in vaja se je lahko začela. Še dobro, da imajo pevci topla srca, kajti otaleška cerkev je pokazala moč svojih mrzlih sten. Ob šestih se je pričela sveta maša, ki jo je daroval domači župnik Matej Kobal. S sodelovanjem domačinom in več kot ubranim petjem več kot petdesetih pevcev smo končno lahko spet rekli, da je velika otaleška cerkev polna življenja in predvsem polna lepih glasov Bogu v čast.

Premraženi pevci so takoj po sveti maši pohiteli v župnišče, kjer jih je čakal topel čaj, nekaj močnejšega za hitro ogrevanje in krožnik vročega golaža. Vzdušje je bilo vedno toplejše, kar se je dobro izrazilo tudi skozi vedno glasnejše pesmi. Lepo je bilo slišati domače pesmi, pa tudi Zdravljica je našla svoje mesto. Ob prijetnem druženju in klepetu je bil preostanek večera pravi pevski praznik.