Srečanje upokojencev, bolnih in ostarelih v Cerknem 2018

V nedeljo, 30. septembra 2018, je bil čudovit sončen dan prav namenjen obiskom in druženju. Zato je bila odločitev mnogih starejših ljudi celotne Cerkljanske za obisk Cerknega kar na mestu. Prišli so, da bi v cerkvi sv. Ane skupaj doživeli lepoto nedeljskega bogoslužja ter se po sveti maši v prijetni družbi tudi malo naklepetali. Že pred sv. mašo je v cerkvi potekal zakrament svete spovedi ter molitev rožnega venca. Sveto mašo, ki jo je daroval župnijski vikar g. Bogdan Špacapan, so s sodelovanjem obogatile prizadevne članice cerkljanske Karitas, ki se že vrsto let trudijo za prijetno počutje vseh, ki se odzovejo vabilu. G. Bogdan je v nagovoru spodbudil in spomnil, kako pomemben je zgled starejših in njihova molitev ter se zahvalil za odločitev, da so prišli v Cerkno. Med mašo sta župnik Matej in vikar Bogdan podeljevala zakrament sv. bolniškega maziljenja, s kora pa so čudovito zazvenele pesmi cerkljanskega pevskega zbora, ki so sveti maši še dodale pridih slovesnosti.

Po blagoslovu so bili vsi povabljeni v župnišče, kjer se je druženje nadaljevalo ob polnih mizah dobrot, za katere so se spet potrudile sodelavke župnijske Karitas. Pevski zbor je ob petju ljudskih pesmi zagotovo vžgal marsikatero srce, ki je vsaj v mislih, če ne tudi zares, zapelo skupaj z njimi. Seveda so vsi želeli vedeti, kako se g. Bogdan po dveh mesecih počuti na Cerkljanskem. In najbrž je pobožal dušo vsakega prisotnega, ko je povedal, da je na Cerkljanskem opazil večinoma same vesele obraze. In tako se je končalo tudi druženje: s srci polnimi novih moči ter veselimi obrazi. Naj veselje odmeva po domovih!