Postno srečanje za otroke 2016

Postni čas je tisti, ko tudi otroci lahko deloma občutijo, da je Jezus pod in na križu trpel. Ne morejo doživeti in razumeti dobesedno, zagotovo pa jim to lahko približamo v prispodobah. Tudi letos smo v postnem času po nekaterih naših župnijah pripravili postne delavnice za otroke. Na srečanju smo se podali v cerkev, zmolili molitev za naše bližnje in si ogledali slike križevega pota. Veliko so imeli otroci povedati, kaj vidijo. In kako močne se njihove besede. Vsak si je izbral eno sliko in jo na svoj lasten način poskusil narisati. Veliko je bilo opazovanja, tudi vprašanj in komentarjev. In otroci so povedali, zakaj mislijo, da je Jezus trpel in trpi še tudi danes. Če ga užalimo, če ne delamo, kot je prav, če ne ubogamo. Vse to Jezusa boli in ga še bolj pribija na križ.

Skozi postni čas so se preko spodbud v tedenskih oznanilih otroci trudili biti boljši in s tem lajšali težo križa, ki ga Jezus nosi. V cerkvi pa so vsako nedeljo simbolično z odpovedmi gradili barvni križ. Da ne bi pozabili, o čem smo se pogovarjali, smo v župniščih delo nadaljevali z oblikovanjem križev iz modelirne mase. Vsak otrok je naredil (vsaj enega) svojega, ki ga je odnesel domov. Ob njem se bodo zagotovo še kdaj več spomnili na Jezusa, ki nas ima rad, in ga bodo manj žalili.