Cecilijanka v Šebreljah

V soboto, 16. januarja 2016, so cerkljanski cerkveni pevski zbori praznovali cecilijanko. Ne ne, niso se zmotili, datum je sicer res malce pozen, namen pa je ostal enak kot ob predvidenem praznovanju konec prejšnjega leta: peti Bogu v čast in se prijetno družiti s tistimi, ki po cerkljanskih župnijah vsak teden s petjem lepšajo svete daritve. Če je lanskega novembra novozapadli sneg preprečil srečanje pevcev v Šebreljah, je tokrat Bog vsem namenil imenitno kuliso: hladen zimski dan in s snegom pobeljena pokrajina  v imenitnih barvah zahajajočega sonca. Prav tako sončno in čisto se je slišalo petje okrog 60 pevcev s celotne cerkljanske, ki so pri sveti maši ubrano zapeli tudi v zahvalo za prejšnje in priprošnjo za tekoče leto. Predstavnik domačega pevskega zbora iz Šebrelj je v cerkvi sv. Jurija pozdravil vse navzoče, župnik Zoran Zornik pa pri pridigi izpostavil tri pomembne stvari: da smo pred tednom edinosti kristjanov, ki nas vse še naprej spodbuja k zglednemu župnijskemu in medžupnijskemu povezovanju; da smo v svetem letu božjega usmiljenja, ko imamo posebno priložnost pomagati in biti zgled v sodobnem svetu in da je pred nami 15. julij ko bo med nas prišel kip Marije romarice iz Fatime. Skozi vse te tri dogodke nam Jezus govori v današnjem evangeliju: Hodi za menoj! Hodi za menoj kot posameznik in kot sodelavec v župniji!

Od oltarne mize se je dogajanje po sveti maši preselilo v gasilski dom, kjer so domačini pripravili pogostitev za vse. Prijetno je bilo druženje ob polnih mizah, kjer je bilo glasno najprej zaradi veliko pogovarjanja, kasneje pa predvsem zaradi glasnega, sproščenega petja, ki je pod taktirko Pavleta prijetno izzvenelo kar pozno v večer. Hvaležni za prijazne gospodinje in može, ki so poskrbeli, da smo se v Šebreljah počutili zelo domače, smo se z avtobusom prevozništva Špik iz slikovitih Šebrelj spustili v dolino Idrijce ter od tam veselje ponesli vsak na svoj dom. Naj Bog blagoslovi prizadevanja za lepo sodelovanje v vseh župnijah!