Otroci sv. Ane - 7.srečanje 2012-2013: Jezus vstane od mrtvih

V soboto, 13. 4. 2013, smo se z otroki sv. Ane srečali na pokopališču ob cerkvi sv. Jerneja. V lepem, sončnem pomladnem dnevu, smo se sprehodili po pokopališču in opazovali lepo urejene grobove, na katere prinašamo rože, svečke in molimo za pokojne. Ustavili smo se pred največjim križem, na katerem je upodobljen Jezus in prižgali svečo in se v tišini povezali z Njim, ki je v nebesih. Zapeli smo pesem Jezus moj, ljubim te in odšli v župnišče. Prisluhnili smo svetopisemski zgodbi o Jezusovem vstajenju iz groba, zapeli alelujo in ponazorili dogajanje nedeljskega jutra, ko je naš Prijatelj premagal smrt. Da Jezus res živi, smo se prepričali v kapeli, ko je župnik Zoran iz tabernaklja vzel monštranco s sveto hostijo. Otroci so jo z velikim spoštovanjem božali in s poklekom počastili Jezusa. Ob odhodu je vsak otrok dobil pobarvanko z vstalim Jezusom.