Otroci sv. Ane - 5.srečanje 2012-2013: Češčenje Svetega Rešnjega Telesa

V soboto, 16. 2. 2013, smo se z otroki svete Ane srečali na svetopisemski urici.

Po kratki igrici z žogo smo premagali začetno zadržanost. Nato smo spoznali zgodbo o pastirčkih, ki jih je na paši obiskal angel in jim prinesel Jezusovo telo in kri. Naročil jim je, naj molijo rožni venec in častijo Jezusa in njegovo mater Marijo.

Spoznali smo, da je kruh Božji dar, zato se moramo zanj zahvaljevati Bogu in ga spoštovati. Preden smo okusili njegovo sladkost, smo zmolili molitev pred jedjo, po jedi pa še Zdravo Marijo. Župnik Zoran nas je povabil v kapelo. Tam nam je najprej predstavil vsebino slike na steni, nato pa smo šli k tabernaklju. Iz njega je vzel monštranco in jo postavil na mizo. Pokleknili smo in se zazrli v hostijo, v kateri je skrit živi Jezus Kristus. Povedali smo nekaj prošenj in zahval, potem pa smo s pesmijo Jezus moj, ljubim te izrazili ljubezen do našega Prijatelja. Župnik Zoran je monštranco postavil v tabernakelj, mi pa smo Jezusu pomahali v slovo in šli v učilnico, kjer je vsak dobil zloženko Zdrava Marija in barvice, da so barvali slike ob besedilu molitve.