Avtor: zucerkno Objavljeno: 8. 05. 2012

Otroci sv. Ane - 7.srečanje: Sveti Duh

V soboto, 14. aprila, smo se z otroki svete Ane zbrali v cerkvi sv. Ane, saj župnišče ni več uporabno, ker ga rušijo. Prišlo je manj otrok kot ponavadi, saj so se verjetno ustrašili, da srečanja ne bo. Kljub temu smo izpeljali zelo prisrčno svetopisemsko urico.
Najprej smo ponovili pesmico Križ in se pobožno pokrižali ter zmolili molitev Sveti angel, varuh moj. Skozi pogovor smo ugotovili, da je Oče Bog, ki nas je ustvaril, Sin pa Jezus Kristus, ki je prišel na svet, da nas je učil in odrešil. Kdo pa je Sveti Duh?

Župnik Zoran je povedal zgodbo iz Svetega pisma o tem, kako je Jezus apostolom in drugim takrat prisotnim ljudem poslal Svetega Duha. Da bi lažje razumeli, kakšen dar so dobili učenci od Jezusa, nas je povabil k velikonočni sveči, ki predstavlja Jezusa. To pomeni, da je Jezus vstal in živi. Zdaj je resnično živ in tukaj med nami. Prižgemo svečo. Ustavimo se tudi pred tabernakljem, iz njega pa župnik vzame Najsvetejše in nam pokaže kelih s sveto hostijo. Pove nam, da je tu doma naš Prijatelj in nas povabi, naj radi prihajamo k Njemu in se v molitvi pogovarjamo z Njim.

V roke sem vzela škatlo, povezano z rdečo pentljo (rdeča barva pomeni Svetega Duha). Odvežem jo in preberem napis na škatli: DAROVI SVETEGA DUHA. Vsak od nas vzame po eno svečko, jo prižge in položi na tla ob velikonočni sveči. Iz škatle vzamemo kartončke z napisanimi darovi in jih položimo ob svečke. Vsak dar preberemo in ga razložimo s preprostimi besedami in primeri iz vsakdanjega življenja.

Preštejemo sveče in kartončke. 7 (sedem) jih je. Popolnost! Nato povabim otroke, da iz rdečega šeleshamerja izstrižejo narisane plamene in jih prinesejo k tistemu daru, ki jim je bil še posebej všeč, ga potrebujejo ali si ga želijo. Ko prinašajo plamenčke, za vsakega povemo, katerega je izbral. Za konec zapojemo pesem S skupno pesmijo prosimo in še enkrat prosimo Jezusa, da nam pošlje darove Svetega Duha, ki nam pomagajo prav živeti in nas vodijo k popolni sreči.

Tudi to urico je bil prisoten Sveti Duh, saj smo v veliki zbranosti in radovednosti spoznavali še eno skrivnost iz Jezusovega življenja in ugotovili, da nas resnično ljubi.

župnik Zoran, kaplan Boštjan, Jasmina, Marjeta in Sonja