Praznovanje ob godu sv. Katarine v Otaležu

Sveta Katarina Aleksandrijska, ki praznuje 25. novembra, je zavetnica cerkve v Otaležu. Radi se zberemo pod njenim okriljem, se ji priporočamo in se zahvaljujemo za vse prejeto dobro. Tudi letos smo praznovali skupaj kot občestvo v nedeljo, 1. decembra. Čutilo se je, da je praznik, saj je bilo sodelovanje pri maši drugačno kot ponavadi. Z različnimi uvodi, petjem odraslega in otroškega zbora ter hkrati še praznovanjem prve adventne nedelje smo v sicer siv dan prinesli luč. Župnijski vikar Bogdan Špacapan nas je zbrano vodiš skozi nedeljsko praznično bogoslužje in ob njegovih besedah med sveto mašo smo lahko vsak zase izluščili sporočilo praznika ter adventne nedelje ter to sporočilo odnesli tudi med tiste, ki niso bili z nami. Pri tej sveti maši smo se še posebej spomnili letošnjega biseromašnika g. Joška Berceta, ki je v Otaležu in okoliških vaseh pustil tako globoko sled. Kljub temu, da ni mogel praznovati z nami, smo se ga spomnili v naših molitvah. Ob koncu smo bili vsi povabljeni, da že to nedeljo in še posebej v naslednjih mesecih po svojih zmožnostih darujemo za menjavo strehe na cerkvi sv. Katarine, ki je prepotrebna obnove in za katero upamo, da bo brez večjih posledic zdržala vsaj še letošnjo zimo.

Po maši se je praznovanje preselilo v župnišče, kjer se je druženje nadaljevalo v prijetnem klepetu ob mnogih dobrotah. Sveta Katarina - prosi za nas.