Praznovanje zakonskih jubilantov 2019

V soboto 23. novembra 2019 je bila sv. maša v cerkvi sv. Ane v Cerknem še posebej slovesna. Pri tej sv. maši je namreč pet zakonskih parov iz celotne naše župnije praznovalo obletnico poroke: 50., 30., 25. in dva para 10. obletnico. Župnik Matej je v pridigi oslikal pot zakoncev, ki je mestoma vesela in srečna, mestoma trda in garaška, in kakor zarja v nov dan v naravi vedno znova prinaša upanje, tako Bog prinaša upanje v naša življenja. Jubilanti so se Bogu zahvalili drug za drugega in za Božjo prisotnost v zakonu, župnik pa je ob koncu maše vsak par posebej tudi blagoslovil. Maši je sledilo praznovanje v župnišču. Program so popestrili pevci cerkljanskega cerkvenega zbora in dva nadobudna najstnika Anej in Vian s posrečenim skečem o pomenu dobre komunikacije. Na tem mestu gre velika zahvala cerkljanski zakonski skupini za odlično organizacijo praznovanja, za napečene dobrote in sodelovanje pri sv. maši. Boglonaj. Vsem zakonskim jubilantom pa želimo obilo Božjega varstva in blagoslova.