Peš romanje na Brezje 2019

Tudi letos smo se na 1. septembrsko soboto peš romarji podali na Brezje. Ob 5.30 smo se zbrali na Počivalu, kjer nam je diakon Jure podelil blagoslov za srečno pot. V prijetni družbi 15-ih romarjev  smo se v rahlem rosenju ob prebujajočem se dnevu podali na pot. Po krajšem vzponu in nato spustu skozi gozd, nas je na cesti v dolini že čakal kombi z našimi nahrbtniki in dobrotami. Pot nas je vodila mimo cerkve v Suši, kjer smo se v molitvi izročili v varstvo Božje matere. Dež je ponehal. Pot smo nadaljevali skozi Železnike in se povzpeli  na Kališe, kjer so nam prijazni domačini tako kot vedno tudi tokrat ponudili prostor za počitek in okrepčilo. Pot smo nadaljevali proti vasi Lajše. Vmes smo zmolili opoldansko molitev. V prijetnem romarskem vzdušju ob prepevanju in molitvi smo kmalu prispeli do Jamnika in se nato spustili do Otoč. Po enajstih urah pešačenja smo pred sabo zagledali cerkev Marije Pomagaj na Brezjah, kateri smo izročili vse naše prošnje in zahvale. Priporočili smo se ji tudi za naše domače in vse tiste, ki niso mogli romati z nami. Pri sveti maši, ki jo je daroval vikar Bogdan, ob oltarju pa se mu je pridružil diakon Jure, so se nam pridružili domači romarji, ki so se na Brezje pripeljali z avtobusom. Duhovno okrepčani smo se vsi romarji domov vračali z avtobusom.

Zahvala Juretu za duhovno vodstvo nas romarjev, pa Kseniji in Danilu, ki sta skrbela, da nismo bili ne lačni ne žejni in da je bil naš korak lažji brez nahrbtnikov.