Izdelovanje adventnih venčkov na Bukovem 2018

Na Bukovem smo se odločili, da naredimo adventne venčke že v soboto, 24.11.2018 (bolje prej kot nikoli :-) .

Župnišče  nas je pričakalo prijetno toplo za kar gre zahvala gospe Albini, ki nam vestno zakuri kadar jo prosimo. Vsak od udeležencev delavnice je prinesel nekaj materiala in akcija se je začela… »Mami jaz bi tud naredil enega svojega…« se je slišalo iz ust ustvarjalnih in navdušenih otrok. Tako bo po nekaterih družinah krasilo dom kar več adventnih venčkov (to pomeni, da bo treba pomnožiti tudi molitev ;-). Po približno dveh urah ustvarjanja je počasi začelo zmanjkovati materiala in po štetju venčkov smo ugotovili, da lahko začnemo pospravljati naš »delovni« prostor.

Ta teden bodo naši venčki »domovali« kar v župnišču in na prvo adventno nedeljo jih bo pri maši blagoslovil duhovnik, nato pa jih bomo odnesli na svoje domove.

Naj nas adventni venčki spodbujajo k molitvi, saj bomo z vsako prižgano svečko bližje Jezusovemu rojstvu in božja svetloba bo zasijala tudi v naših srcih.