Peš romanje na Sveto Goro 2018

Julij je že tradicionalen mesec za romanje Cerkljanov na Sveto Goro. Najbolj odločni so se v soboto, 14. julija 2018 zvečer zbrali v Dolenji Trebuši, kjer je kaplan Gašper najprej blagoslovil začetek naše poti, par kapelj z neba pa je za blagoslov poslal tudi Bog :-). Peš pot je vodila iz Dolenje Trebuše najprej po makadamski cesti navzgor, potem pa s spustom navzdol proti Čepovavu. Ksenija v spremljajočem kombiju je s sveže skuhano kavo vsake nekaj kilometrov odlično poskrbela za budnost romarjev, skozi celotno pot pa so se izmenično prepletali pogovori, molitev in petje. Nekaj pred sedmo uro zjutraj je bil v Grgarju zadnji postanek s kavo in prigrizkom, nato pa se je pot v dobri uri končala ob svetogorski Mariji na Sveti Gori. Za zadnji blagoslov je ob kipu sv. Frančiška spet poskrbel Bog, tako da je spominska fotografija nastala ob razpiranju dežnikov ;-). Ampak srca so bila vesela in zadovoljna, še toliko bolj, ko so se tudi drugi romarji na Sveto Goro pripeljali z avtobusi, avtomobili in motorji ter smo skupaj obhajali sveto mašo. Daroval jo je župnik Matej skupaj s kaplanom Gašperjem, sodeloval pa je tudi mešani združeni zbor in drugi sodelavci. Hvaležni za možnost romanja v vseh oblikah smo blagoslov ponesli tudi na svoje domove.