Cecilijanka 2017

God svete Cecilije je bil tudi letos lep povod, da so se pevci vseh cerkljanskih župnij zbrali hkrati na enem mestu. V soboto, 25. novembra 2017 se je pesem slišala daleč iz cerkve sv. Lenarta na Bukovem. Skoraj 70 cerkvenih pevcev je najprej v kratki vaji ogrelo svoje glasilke in se pripravilo na sveto mašo, ki jo je daroval župnik Matej Kobal. Pavle Magajne kot zborovodja, je ob podpori Tadeja Menegattija na orglah, poskrbel za ubrano in usklajeno petje na čast sveti Ceciliji. Pri sveti maši so sodelovali domačini z Bukovega, v njihovem imenu pa je vse pevce pozdravila Ksenija Mavri, ki je hkrati po maši povabila vse pevce na praznovanje v dom krajanov na Bukovem.

Kljub obilnemu dežnemu blagoslovu z neba, je bilo vzdušje prav sončno. Domačini so poskrbeli, da so po duhovni hrani na mize prišle tudi kulinarične dobrote, ki so še povečale željo po druženju. Pesem je odmevala daleč po dolini in zagotovo preglasila vse dežne kaplje tega večera. Ne dvomimo pa tudi, da bo vse cerkljanske pevce Bog še naprej blagoslavljal ter jim naklanjal voljo in moč, da bodo še večkrat združili moči in sodelovali.