Srečanje upokojencev, bolnih in ostarelih v Cerknem 2017

Skupina prostovoljk medžupnijske Karitas Cerkno je eno nedeljsko popoldne spet namenila srečanju upokojencev, bolnih in ostarelih, ki sedaj že tradicionalno poteka v Cerknem za vse župnije na Cerkljanskem. V nedeljo, 24.9. 2017, so se od vsepovsod začeli zbirati že pred tretjo uro popoldne, saj je v cerkvi potekala molitev rožnega venca in spovedovanje. Na veliko veselje vseh, je letošnjo sveto mašo daroval upokojeni koprski škof msgr. Metod Pirih, ki je zbrane pri sveti maši tudi nagovoril. Poudaril je, da v današnjem svetu predvsem veliko delamo, malo molimo, trpljenja pa bi se najraje kar po hitrem postopku znebili. Ampak Bog nas ni odrešil z delom, temveč s trpljenjem. Zato naj bo vsaka ovira in nadloga, ki nas v življenju doleti samo potrditev tega, da nas Bog potrebuje, pa čeprav v trpljenju. Sveto mašo so z uvodi in branjem beril ter prošnjami sooblikovale sodelavke Karitas, na koru pa je prav mogočno zadonela pesem iz ust cerkljanskega pevskega zbora. Med sv. mašo sta škof Pirih in kaplan Gašper podelila tudi zakrament sv. bolniškega maziljenja vsem, ki so se za to odločili.

Po sveti maši se je dogajanje preselilo v župnijsko dvorano. Škof Pirih je v svojem nagovoru natresel veliko iskrivih in optimističnih misli ter s svojo hudomušnostjo uspel nasmejati tudi občinstvo. Ko se je sproščeno usedel med udeležence, je oder prevzel župnijski pevski zbor, ki je z dvema pesmima še dvignil vzdušje in si prislužil bučen aplavz. Seveda pa tudi letos ni šlo brez članov KUD Zarja Zakriž, ki so se spet izredno potrudili in zaigrali komedijo, ki je prav vsakega prisrčno nasmejala. Sledil pa je še čas za klepet in druženje ob dobrotah, za katere so bile seveda zaslužne sodelavke Karitas. Skupaj s škofom Metodom in župnikom Matejem so ob koncu naredile še skupno fotografijo in vsi so jim, zadovoljni s prisrčnim srečanjem, nadvse glasno zaploskali.