Sveta maša na Jezeru v Masorah 2017

Na prvo septembrsko nedeljo, 3.9. 2017, smo se kot že vrsto let zbrali na Jezeru v Masorah. Da se zahvalimo za vztrajnost in prizadevnost ljudi v teh "grivah" in izročimo otroke božjemu varstvu ob začetku novega šolskega leta. Letošnjo sveto mašo je daroval novomašnik Gabriel Kavčič, skupaj s svojimi sobrati, spodnjeidrijskim župnikom Mirom ter cerkljanskima župnikom Matejem in kaplanom Gašperjem. V sončnem vremenu se nas je zbralo veliko število od vsepovsod, to pa je izražal tudi priložnostni pevski zbor, ki je sodeloval pri daritvi. Hvaležni smo domačinom, ki se vsako leto potrudijo in nas posebej povabijo v svoje kraje ter nas pričakajo z okusno dobrodošlico in svojo dobro voljo. Tokrat nam je po maši uspelo izvedeti tudi, da je "masornška noša" nekaj posebnega in se lahko uporablja ob različnih priložnostih oz. pravzaprav za vse!