Romanje otroških pevskih zborov 2017

Otroci so že globoko v počitnicah in lepo vreme kar vabi, da se z njimi odpravimo na kakšno potepanje. Ker so se otroci tudi letos pridno zbirali v otroških zborčkih po župnijah, smo jih letos popeljali na nagradno romanje. V soboto 8. julija 2017 zjutraj, nas je Vito z avtobusom pobiral od Cerknega in po celi dolini Idrijce in skoraj smo napolnili avtobus. Župnik Matej in kaplan Gašper sta vsak na svojem koncu avtobusa imela »vse pod nadzorom«, ostali pa smo se že na poti do Svete Gore naklepetali in imeli tudi čisto prave pevske vaje za petje pri maši.

Nenavadno prazna je bila cerkev na Sveti Gori, vendar so nas patri prijazno sprejeli in pri sveti maši smo se s prepevanjem in sodelovanjem zahvalili za preteklo šolsko leto. Po sveti maši je bila že ura za prvo malico in v senci dreves nam ni bilo hudega. S Svete Gore smo se spustili v dolino in se usmerili proti Krasu. Štanjel je bila naša naslednja postaja in tam nas je pričakal prijatelj Silvan, ki se je nadvse potrudil, da smo se počutili dobrodošle. Čeprav je bilo vroče, smo mu sledili skozi park, občudovali razglede, se sprehodili čez znameniti mostiček, se povzpeli na stolp in obiskali župnijsko cerkev svetega Danijela. Prijetno nas je ohladila in če nas ne bi čakala še ena postaja, bi se tam zagotovo zadržali še več. Spet na avtobus in za Silvanom v smeri Komna, kjer smo se iz avtobusa spravili kar sredi ceste :-). Da se ne bi naše noge preveč zasedele, smo se sprehodili do bližnjega travnika, tam pa nas je čakalo presenečenje! Palačinke in veliiiiika lubenica ter sadje in pijača. Silvanu smo se iskreno zahvalili za gostoljubje, bil je poln dobre volje in uspešno jo je prenesel tudi na nas. Sledila je še vožnja domov. Nekatere je premagal spanec, če jih seveda niso zmotili vsi tisti, ki jim je po celem dnevu ostalo še neskončno energije. In verjemite, ni jih bilo malo :-). Veselimo se sodelovanja in romanja tudi v naslednjem šolskem letu!